Bitcoin 22 Haziran fiyat görünümü: BTC ne kadar aşağı gelebilir?

Bitcoin 22 Haziran fiyat görünümüne dair önemli detayları aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

  • Bitcoin fiyatı azalan trend çizgisi devam ettikçe düşüş eğilimini sürdürmeye hazır görünüyor
  • Alıcılar oluşan takoz formasyonunu yukarı yönlü olarak kırmakta zorlanıyor ve satış baskısı ile mücadele ediyor
  • Fibonacci düzeltme seviyeleri bir sonraki potansiyel düşüş hedeflerini onaylıyor
  • Bitcoin fiyatına dair 6800 dolar seviyesinde sert bir gözüktüğü için bu seviyeden satışlar görülebilir

Bitcoin 22 Haziran teknik gösterge sinyalleri

Ana eğilimin düşüş yönünde olduğunu gösteren en belirgin gösterge 100 SMA’nın uzun vadeli basit hareketli ortalama 200 SMA altında seyretmesidir. Bu durum satıcıların alış pozisyona geçmektense satışlara devam etme olasılığının daha yüksek olduğunu gösterir.

100 SMA’nın aynı zamanda grafikte görülen düşüş trendi çizgisi ile aynı seviyelerde seyrettiğini görüyoruz. Bu durum düşüş eğiliminde oluşan tavanın gücünü gösteren farklı bir oluşumdur. Aynı zamanda 200 SMA çizgisinde oluşmuş dinamik dirence ulaşmaya bir engel olarak da yorumlanabilir. RSI ise aşağı yönlü hareketi ile satıcıların piyasadaki artışına işaret ediyor. Stokastik göstergesinin de satıcıların iştahını gösterircesine aşırı alım bölgesine varmadan aşağı döndüğünü gördük.

Düşüş senaryosunda ilk hedef fib 38,2 seviyesine denk gelen 6300 dolar olarak görülebilir, daha sonrasın da ise fib 50 noktasına denk gelen 6100 dolar seviyesi test edilebilir. Daha güçlü satış baskısı 6000 dolar seviyesinin kırılıp fib 61,8 seviyesi olan 5879 dolar veya fib 78,6’ya denk gelen 5585 dolar seviyelerine kadar sarkmalara neden olabilir. Düzeltme seviyelerinin tamamı denenecek olursa, dip nokta olarak 5200 doları işaret edebiliriz.

Sektör duyarlılığı haftanın büyük bir bölümünde etkili oldu. Piyasayı sarsan gelişmelerden başlıklar halinde bahsedecek olursak, Square için Bitlicense onayından ve hafta ortasındaki Bithumb siber saldırı olayından bahsedebiliriz. Bunların yanında Uluslar arası Ödemeler Bankasının kripto paralar hakkındaki olumsuz yorumlarını da piyasayı etkileyen faktörlerden sayabiliriz.

Bunların dışında risk iştahından dolayı bazı kritik teknik seviyelerde yapılan kar satışları sonucu oluşan dipler, yukarı yönlü engeller hala olduğunu gösteriyor. Bitcoin fiyatının ise alıcıları ateşleyecek daha güçlü nedenlere ihtiyacı olduğu aşikâr.