Bitcoin 19 Haziran fiyat görünümü: Yükseliş için birkaç engel kaldı

Bitcoin 19 Haziran fiyat görünümüne yansıyan önemli detayları aşağıda şu şekilde listeledik:

  • Bitcoin fiyatının yükseliş baskısı sinyali olarak görebileceğimiz hareketi kısa dönemli olarak yukarı yönlü oldu
  • Fiyatın alıcıların kontrolüne geçtiğini teyit etmemiz için ise yukarı yönde bir takım engelleri atlatması gerekiyor
  • Teknik göstergeler çoğunlukla düşüşün devam edebileceğini gösteriyor.
  • Bitcoin fiyatı kısa dönemde yukarı yönlü kırıldı fakat bir ralliden bahsedebilmemiz için hala birkaç önemli direnç seviyesinin geçilmesi gerekiyor

Bitcoin 19 Haziran teknik gösterge sinyalleri

İlk takip edilmesi gereken ana göstergeler bilindiği gibi piyasada genel kabul görmüş 100 SMA ve uzun vadeli trendi gösteren 200 SMA’dır. Buna göre 100 SMA’nın hala 200 SMA altında hareket ettiğini görüyoruz. Bu durum Bitcoin’in düşüş trendinin teyit eden bir görünüm.  Bu kısa dönemli hareketli ortalama olarak tabir edebileceğimiz saatlik 100 SMA ise grafikte görebileceğiniz kanalın üst çizgisine yakın seyretmektedir.

Teknik analiz yapılırken çokça yararlandığımız Fibonacci düzeltme aracı, satıcıların girmesi muhtemel bir sonraki direnç seviyelerini belirlemede kullanılır. Fiyat şu anda fib 38,2 seviyesini test ediyor. Ancak mevcut trend çizgisine doğru fib 50 seviyesine kadar bir çekilme de görebiliriz. 7000 dolar ana psikolojik seviyesi ise kazançları kontrol altında tutmak için oldukça büyük önem arz ediyor.

Oldukça hareketli olan RSI ise piyasadaki alım gücünün azaldığını işaret edercesine aşırı alım bölgesine doğru ilerledi. Bu durum diğer yandan satıcıların yükselen fiyatlardan yeniden satışa geçmesini sağlayarak fiyatın kanalın alt çizgisi olan 6000 dolara doğru hareket etmesine neden olabilir.

Stokastik osilatörü incelediğimiz zaman ise hala yükseliş enerjisini olabileceğine işaret ettiğini görüyoruz. Eğer alışlar yeterince güçlü olursa fiyatın kanalın üst çizgisini geçerek dinamik direnç olarak görev yapan 200 SMA seviyesini test edebileceğini düşünüyoruz. Bu bahsettiğimiz senaryonun gerçekleşmesi halinde test edilecek bir sonraki direnç seviyesi ise 7500 dolar civarları olacaktır.

Bitcoin fiyatı, New York’taki Financial Services Authority’nin Square’in Cash mobil uygulamasına lisans verdiği haberinden güçlü bir destek aldı. Bu gelişme, müşterilerinin eyalette Bitcoin ticaretini yapmasına olanak tanıyor. Ve uygulamanın, ilk çeyrek kazançları nedeniyle 7 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu bildiriliyor.